Typy apartmánov

Pre ľahšiu orientáciu tu je zoznam najčastejších typov privátnych apartmánov. Väčšinou pri každom zobrazenom apartmáne je aj jeho dispozičné riešenie prípadne pôdorys apartmánu.

Apartmán Typ 2+0

Je malé apartmánové štúdio pre dve osoby bez prístelkou

Apartmán Typ 2+1

Je apartmán pre tri osoby, dve osoby v samostatnej izbe a prístelka v dennej izbe (obývačke, pripadne obývačke s kuchyňou). Či má ubytovacia jednotka kuchyňu je uvedené v popise každého apartmánu

Apartmán Typ 2+2

Je apartmán pre štyri osoby, v samostatnej izbe 2 osoby a v dennej izbe ďalšie dve osoby. Najčastejšie rozťahovací gauč. Ak chcete dve samostatné izby, pozerajte typ 4+0

Apartmán Typ 4+0

Je apartmán pre štyri osoby s dvoma samostatnými izbami pre dve a dve osoby. V dennej izbe sa ešte niekedy nachádza gauč, vdety ide už o apartmán 4+1

Apartmán Typ 4+1

Je apartmán pre päť osôb dvoma samostatnými izbami pre dve a dve osoby. V dennej izbe sa nachádza prístelka pre ďalšiu osobu.

Apartmán Typ 4+2

Je apartmán pre šesť osôb s dvoma samostatnými izbami pre dve a dve osoby. V dennej izbe sa nachádza rozťahovací gauč pre ďalšie dve osoby.

Apartmán Typ 6+0

Je apartmán pre šesť osôb s troma samostatnými izbami pre dve, dve a dve osoby. V dennej izbe sa nenachádza ďalšia posteľ a táto izba slúži ako spoločná obývačka, resp. jedáleň.
Ďalšie apartmány 6+1 pre sedem osôb, 6+2 pre osem osôb, 8+1 pre deväť osôb, 8+2 pre desať... Prvé číslo udáva počet postelí v samostatných izbách, druhé číslo počet prístelkou resp. možnosti spania v dennej izbe. Pri väčších apartmánoch pre viac osôb býva spravidla vždy umiestený plánik apartmánu, takže ak chcete ísť na dovolenku väčšia skupina viete si podľa zloženia vybrať ubytovanie v súkromných apartmánoch.